SIA “Rīgas Piensaimnieks” juridiski pievienos AS “Rīgas piena kombināts”

Turpinot attīstīt svaigo piena produktu Izcilības centru uz AS “Rīgas piena kombināts” bāzes, Latvijā vadošā piena pārstrādes uzņēmumu grupa “Food Union” paziņo, ka tiek uzsākta SIA “Rīgas Piensaimnieks” juridiskā pievienošana AS “Rīgas piena kombināts”. Izcilības centra izveides mērķis ir apvienot zināšanas un tehnoloģijas vienuviet, lai palielinātu “Food Union” grupas Latvijā ražošanas kapacitāti, paplašinātu produktu piedāvājumu un nostiprinātu produktu zīmolu tirgus pozīcijas.

Svaigo piena produktu Izcilības centra izveide, iespējams, ir komplicētākais pārmaiņu process “Food Union” vēsturē, kas sastāv no virknes tehnoloģisku, ražošanas, piegādes ķēdes, loģistikas, cilvēkresursu un juridisku jautājumu plānošanas un pārvaldīšanas. Mums ir spēcīga komanda, kas virza šo procesu, lai pēc nepilna pusotra gada mēs varētu teikt, ka darbs pie Svaigo piena produktu Izcilības centra būtu pabeigts un mūsu darbinieki varētu teikt, ka strādā mūsdienīgākajā piena produktu ražotnē, bet mūsu patērētāji iegūtu no jauniem, kvalitatīviem un veselīgiem piena produktiem,” skaidro Normunds Staņēvičs, Food Union vadītājs Eiropā.

SIA “Rīgas Piensaimnieks” juridiskā pievienošana AS “Rīgas piena kombināts” ir viens no stratēģiskajiem soļiem Izcilības centra izveidē. Tā tiks veikta uzņēmumu reorganizācijas ceļā, kas notiks paralēli ražošanas centralizācijai un darbinieku sastāva apvienošanai. Reorganizācijas process ir uzsākts 24.septembrī un to plānots pabeigt 2020.gada pirmajā pusē. Reorganizācijas noslēgumā visas SIA “Rīgas Piensaimnieks” saistības un tiesības pārņems AS “Rīgas piena kombināts”, ņemot vērā prasības, ko nosaka likums, un savstarpējās vienošanās ar partneriem.

Šobrīd Izcilības centra izveide ir aptuveni pusē, proti, AS “Rīgas piena kombināts” teritorijā ir uzstādīta jauna dzeramo jogurtu ražošanas iekārta, kā arī izbūvēts atsevišķs ražošanas cehs un uzstādītas divas jaunas „Kārums“ biezpiena sieriņu ražošanas iekārtas. Līdz 2020.gada noslēgumam plānots pabeigt SIA “Rīgas Piensaimnieks” ražošanas iekārtu pārcelšanu un komandu apvienošanu, tādējādi koncentrējot gan svaigo piena produktu, gan saldējuma ražošanu vienuviet. Kopumā Izcilības centra izveidē tiek investēti 11,1 miljoni eiro.

Tjso side