RPK aicina skolēnus pieteikties vasaras prakses programmai “Jaunais uzņēmējs”

Vadošais Latvijas piena pārstrādes uzņēmums AS “Rīgas piena kombināts” aicina 15-18 gadus vecus Rīgas vispārizglītojošo skolu 10.-11.klases skolēnus pieteikties vasaras prakses programmai “Jaunais uzņēmējs”. Šī ir pirmā vasaras prakses programma Latvijā, kurā skolēniem tiks nodrošinātas teorētiskas apmācības, algots darbs un iespēja papildus nopelnīt, un vienlaikus arī sacensība par labākā “Jaunā uzņēmēja” titulu un galveno balvu.

“Mūsu nākotne ir mūsu bērnu un jauniešu rokās. Viņi turpinās pilnveidot mūsu aizsākto darbu Latvijā tik ļoti nozīmīgajā pārtikas ražošanas nozarē. Tādēļ uzsākam jauna veida prakses programmu skolēniem, kurā piedāvāsim virkni iespēju pilnveidot savas zināšanas uzņēmējdarbībā tik svarīgajā pārdošanas jomā. Tādējādi palīdzēsim celt jauniešu konkurētspēju pirms tālākajām studijām vai došanās darba tirgū,” stāsta AS “Rīgas piena kombināts” valdes priekšsēdētājs Raimonds Misa.

AS “Rīgas piena kombināts” sadarbībā ar Snapshots veiktajā aptaujā par 15-19 gadus veco jauniešu iepriekšējo pieredzi vasaras darbā, noskaidrots, ka divas trešdaļas jeb 62% jauniešu ir iepriekšēja pieredze vasaras darbā, kamēr 35% šādas pieredzes nav. 

Kā iemeslus tam jaunieši min piemērotu darbavietu trūkumu (51%) un informācijas trūkumu par jauniešiem pieejamām darba vietām (38%). Savukārt 22% uzskata, ka jauniešiem tiek piedāvāta vien iespēja strādāt, nesaņemot par to atalgojumu. Gandrīz piektdaļa (18%) uzsver, ka piedāvātais atalgojums ir pārlieku zems.  Jaunieši atzīst, ka galvenie motivatori strādāt vasarā ir iespēja nopelnīt “savu” naudu (88%), sakrāt naudu kādam lielākam pirkumam (51%), iepazīties ar jauniem cilvēkiem (43%) un iegūt praktisko pieredzi (41%).

Viņiem ir salīdzinoši augstas prasības pret darba samaksu. Vairāk kā trešdaļa norādījuši, ka būtu gatavi strādāt par atalgojumu, kas pārsniedz valstī noteikto minimālo algu – 200Ls (36%), ceturtā daļa jeb 25% jauniešu būtu gatavi strādāt par atalgojumu robežās 151-200 LVL, bet 22% – par atalgojumu robežās no 101-150 LVL. Par iekārojamāko jomu vasaras darbam jaunieši min darbu tirdzniecībā (51%). Piegādes darbu (37%) un darbu birojā (37%) pusaudži atzīst par vienlīdz iekārojamiem.

Vasaras prakses programmas “Jaunais uzņēmējs” mērķis ir attīstīt un nostiprināt jauniešu zināšanas un prasmes pārdošanā un uzņēmējdarbības pamatprocesos, veicināt jauniešu nodarbinātību un interesi par uzņēmējdarbību tālākās karjeras izvēlē. Vasaras prakses programmu organizē un pilnībā finansē AS “Rīgas piena kombināts”.

AS “Rīgas piena kombināts” ir aicinājis visu Latvijas vispārizglītojošo skolu direktorus un pedagogus līdzdarboties un mudināt 15-18 gadus vecos audzēkņus pieteikties vasaras prakses programmai, tā palīdzot viņiem nostiprināt zināšanas pārdošanā un uzņēmējdarbības pamatos, iegūt praktiskas iemaņas, pārdodot saldējumu Rīgas centrā ar īpašiem, stilīgiem velosipēdiem, saņemt atalgojumu par savu darbu un procentus no pārdotā apjoma, kā arī piedalīties sacensībā par labākā “Jaunā uzņēmēja” titulu un iegūt galveno balvu 1200 LVL apmērā – datoru, 12 mēnešu stipendiju 100 LVL apmērā vai apmaksātu pirmo studiju gadu augstskolā. Tikai 30 motivētākie skolēni iegūs prakses iespēju viena mēneša garumā.

Vasaras prakses programmas “Jaunais uzņēmējs” nolikums un pieteikuma anketa atrodas speciāli izveidotajā sadaļā sociālajā portālā Draugiem.lv: www.draugiem.lv/saldejumsPols. Pieteikšanās programmai norisināsies no 3.-20.maijam.