Meklēt

Preses relīzes

Vakar, 12. septembrī, Food Union apmeklēja “Lopkopības izmēģinājumu staciju Latgale” Viļānu novadā, Radopolē, un piešķīra unikālu “Food Union Goda Piensaimnieka” atzinību tās vadītājām Jevdokijai Šļifkai un Valentīnai Sarkanei. Goda atzinība tika pasniegta par radikālu pārmaiņu idejām un drosmīgu lēmumu ieguldīt saimniecības attīstībā 2016. gada nogalē - piena tirgus krīzes kulminācijā, rezultātā palielinot svaigpiena ražošanas apjomus par 30% un uzlabojot piena kvalitāti.

“Ar unikālu atzinību vēlējāmies godināt saimniecību, kas pateicoties savam drosmīgam lēmumam – būvēt jaunu fermu piena tirgus krīzes kulminācijas laikā, ļauj mums sajust lieliskus rezultātus. Šie rezultāti ir pārsteidzoši – uzstādītais mērķis projekta sākumā bija palielināt ražošanas apjomus par 10%, bet šobrīd Food Union no LIS LATGALE saimniecības saņem par 30% vairāk svaigpiena nekā pērn. LIS LATGALE sniedz ne tikai augstvērtīgu pienu patērētājiem un ievērojamu pienesumu nozarei, bet arī nozīmīgu devumu valstij, nodrošinot stabilas darbavietas reģionā, kā arī ražojot un pārstrādājot vietējo pienu tepat Latvijā,“ sacīja Harijs Panke, padomes priekšsēdētāja vietnieks.

“Jauno fermu ekspluatācijā nodevām pagājušā gada novembrī, bet jau decembrī sajutām, ka dzīvnieku komforta līmenis ir uzlabojies, līdz ar ko palielinājās arī piena izslaukums. Ja pagājušā gada izslaukums bija 8110 kilogrami, tad šogad tas būs vismaz par vienu tonnu lielāks, tādā veidā palielinot izslaukumu par 12,3%,” stāsta Valentīna Sarkane, LIS LATGALE vadītāja. “Līdz ar to, ka audzis piena daudzums un tā kvalitāte, pārsvarā visu pienu nododam pārstrādei. Un šobrīd plānojam nākamo soli, lai veicinātu dzīvnieku komforta līmeni un LIS LATGALE saimniecības attīstību arī nākamajos gados.’’

Šobrīd Radopolē ir noslēdzies jaunās fermas būvniecības pirmais posms, kas izmaksāja 2,26 miljonus eiro. Savukārt noslēdzoties otrajam posmam, izbūvējot papildu kūti, ceļus, laukumus un skābbarības bedres, projekta kopējās izmaksas būs 3,3 miljoni eiro. Projekta realizācija tapa pateicoties Lauku atbalsta dienesta finansējumam no Eiropas fondiem 1 miljona eiro vērtībā un atlikušās summas aizņēmumam no AS „Swedbank“. Saimniecības vadītājas investīcijas plāno atpelnīt desmit gadu laikā.

 

 

07.09.2017 9:56

Food Union iegūst trīs medaļas starptautiskajā pārtikas izstādē "Riga Food 2017"

Latvijas vadošā piena pārstrādes uzņēmuma Food Union ražotnesRīgas piensaimnieksunValmieras piensstarptautiskajā pārtikas izstādēRiga Food 2017”, kas izstāžu centrā Ķīpsala sākās vakar, 6.septembrī, ieguva trīs godalgas par izcilas kvalitātes pārtikas produktiem. Vienu sudrabu un divas bronzas medaļas piena produktu kategorijās ieguva attiecīgi Skābais krējums Valmiera, Grieķu jogurts Valmiera un sieriņš Kārums ar citronu glazūru.

Lasīt vairāk
21.08.2017 11:09

Profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu dalība darba vidē balstītās mācībās un mācību praksēs uzņēmumos

Akciju sabiedrība “Valmieras piens” ir iesaistījusies projektā “Profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu dalība darba vidē balstītās mācībās un mācību praksēs uzņēmumos”.  Projekta mērķis ir palielināt kvalificētu izglītības iestāžu izglītojamo skaitu pēc to dalības darba vidē balstītās mācībās vai darba devēja vadītās praktiskās mācībās un mācību praksēs.

 

Lasīt vairāk
04.08.2017 15:08

Saldējuma pirmsākumi jeb kā saldējums kļuva par iemīļotu latviešu gardumu?

Kas var būt labāks par atsvaidzinošu un gardu saldējumu siltajos vasaras mēnešos? Saldējums dažādās garšu variācijās un formās - uz kociņa un vafeļu glāzītēs, šokolādes glazūrā, ar ievārījumu un lielā ģimenes iepakojumā - ir mīlētāko gardumu saraksta neatņemama sastāvdaļa, un vairs nevaram iedomāties vasaru bez šī našķa, pat ja termometra stabiņš rāda ne tik vasarīgu gaisa temperatūru. Tikai iedomājieties - tagad Food Union ražotnē pagatavojam aptuveni 50 - 60 tonnas saldējuma katru dienu un viens Latvijas iedzīvotājs gadā patērē vidēji 6,5 l saldējuma. Taču vai zini, kā ir radies saldējums?

Lasīt vairāk
Vairāk jaunumu

Mediju kontaktpersona

Linda Mežgaile

As "Rīgas piena kombināts" sabiedrisko attiecību konsultante
 

linda.mezgaile@mmacomms.lv

T + 371 6724 0571

M + 371 2977 2050